Блог завідуючої бібліотеки ліцею "Потенціал" Вільнянської міської ради Запорізької області Сохи Анжели Валентинівни
Сторінки На допомогу вчителю.
- Домашня сторінка
- Нормативно-правові документи
- Масові заходи
- Паспорт бібліотеки та план роботи
- Портфоліо бібліотекаря
- Для допитливих
- Забезпечення підручниками на 2023 - 2024 навчальний рік
- Нові надходження книг
- Раджу прочитати
- Цікавинки
- На допомогу дітям
- На допомогу вчителю
- Допомога вчителю 2024-2025 навчальний рік
четвер, 19 грудня 2024 р.
середа, 18 грудня 2024 р.
29 листопада - Всесвітній день інформації
вівторок, 17 грудня 2024 р.
середа, 20 листопада 2024 р.
1000 днів війни
1000 днів повномасштабного вторгнення вже вписано в історію розв’язаної Росією війни проти України, що триває одинадцятий рік. Від 24 лютого 2022 року ці дні вмістили сотні тисяч зруйнованих доль і життів українців, тисячі ударів РФ по українських містах, сотні знищених до руїн населених пунктів — наслідки великої неспровокованої війни, яку веде режим Володимира Путіна за підтримки населення Росії. Водночас ця тисяча днів продемонструвала світові й неочікувану для нього силу опору України.
Ці 1000 днів – саме той час, коли кожен українець, незалежно від свого віку, професії чи місця проживання, став невід'ємною частиною боротьби за незалежність та гідність. Цей період нерівного протистояння, де ворог переважає за чисельністю та ресурсами, але не здатний подолати нашу незламність, віру та готовність боротися до перемоги.
середа, 6 листопада 2024 р.
вівторок, 5 листопада 2024 р.
8 листопада - Всеукраїнський день працівників культури тa майстрів народного мистецтва.
четвер, 31 жовтня 2024 р.
Інформаційна година "Цікавинки природи поряд з нами"
В ході місячника бібліотек у сховищі. за участі бібліотекаря ліцею та представника районної бібліотеки була проведена інформаційна година. На ній учні 7-8 класів відповідали на цікаві запитання про братів наших менших та світ рослин та дізнались багато цікавого.
четвер, 24 жовтня 2024 р.
27 жовтня - День української писемності та мови
Мій улюблений казковий герой.
24 жовтня в бібліотеці ліцею пройшла виставка малюнків.
вівторок, 22 жовтня 2024 р.
24 ;жовтня - день Організації Об'єднаниx Націй
вівторок, 15 жовтня 2024 р.
Година повідомлень "Цікаве поряд з нами"
В ході місячника бібліотек для учнів 1-4 класів спільно з районною бібліотекою була проведена година цікавих повідомлень. Діти відгадували загадки та дізналися багато цікавого про братів наших меньших.
Читайлики нашого ліцею
Декілька аргументів на користь книг, або чому читати корисно:
Читання збільшує словниковий запас.
Читання робить розумнішим, відточує аналітичні здібності і покращує концентрацію.
Читання зміцнює пам’ять.
Читання допомагає в спілкуванні.
Читання відкриває світ і додає впевненості в собі.
Читання знижує стрес.
Читання зміцнює сон.
Читання дозволяє прожити життя інших людей.
Читання розвиває уяву.
Читання допомагає у вирішенні складних завдань.
Читання вчить взаємина
Отже, від читання книг лише одна користь. Читайте, розвивайтеся, мрійте, подорожуйте. А книги допоможуть вам в цьому!
понеділок, 14 жовтня 2024 р.
Літературні читання
Коли уроки скінчилися, але лунає звук повітряної тривоги і діти не можуть покидати укриття на допомогу приходить книжка.
Популяризація книги та читання в нашому ліцеї реалізуються із залученням дітей до читання з ранього віку
Вікторина для учнів 1-4 класів "Мандруємо країною казок"
В ході місячника шкільних бібліотек для учнів початкової ланки була проведена вікторина "Мандруємо країною казок". Добра, мудра, чарiвна казка завжди була у пошанi. Її із задоволенням слухають i дiти, i дорослi.
Казка запросила дітей на гостини, щоб дiзнатися, чи добре вони її пам’ятають.
пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.
9 жовтня минає 120 років від дня народження Миколи Бажана - відомого українського поета, талановитого перекладача,
пʼятниця, 27 вересня 2024 р.
вівторок, 24 вересня 2024 р.
26 вересня - Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї
понеділок, 16 вересня 2024 р.
235 років від дня народження Джеймса Фенімора Купера
Д.Ф. Купер – розумний, добрий, проникливий знавець природи й глибин людського серця
15 вересня 2024 року відзначаємо 235 річницю від дня народження Джеймса Фенімора Купера – американського романіста, класика пригодницької літератури.
Стати письменником йому допоміг забавний випадок: одного разу, читаючи вголос власній дружині якійсь роман, він сказав, що міг би написати краще.
Щоб не виглядати в очах коханої хвальком, Фенімор Купер виконав обіцянку і написав свою першу книгу буквально за кілька тижнів.
Потім була ціла серія романів (33 романи), які розповідають про американське життя. Ці твори принесли письменнику справжній успіх: критики називали Фенімора Купера американським Вальтером Скоттом. Його знаменита серія «індіанських романів», названих «Повістями про Шкіряну Панчоху», про пригоди американського мисливця слідопита Нетті Бампо та захоплюючі романи про морські авантюри знаходять безліч шанувальників у всьому світі.
вівторок, 10 вересня 2024 р.
пʼятниця, 6 вересня 2024 р.
4 вересня - над будинком Верховної Ради України у 1991 було піднято жовто-блакитний прапор
Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни - 2-е вересня 1945-го року. У цей день рівно у 9-й годині і 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини - Японії. Це сталося на борту американського лінкора ББ-63 «Міссурі». Цьому передувало зроблене раніше офіційне повідомлення японської влади від 14-го серпня, в якому вони брали умови капітуляції за формулою Потсдамської конференції без будь-яких поправок і застережень. Нагадаємо, що Японія погодилася на капітуляцію ще 10-го серпня, але з умовою збереження структури імператорської влади в країні. Дещо раніше - 6-го серпня 1945 го року, союзними військами Сполучених Штатів Америки вперше в історії людства була скинута перша атомна бомба і найбільше японське місто регіону Тюгоку Хірасіма було практично знищено. 8-го серпня СРСР офіційно оголосив війну Японії, а 9-го серпня друга Американська атомна бомба ще більшої потужності була скинута на центральне портове місто в Японії Нагасакі, розташоване на заході острова Кюсю, яке було практично стерте з лиця землі. Чи варто говорити про те, що відчував імператор Японії, котрий мав глибоку довіру з боку переважної більшості своїх підданих, погоджуючись на беззастережну капітуляцію?... Однозначний факт - це було мудре рішення, яке сприяло і збереженню його народу, і збереженню культури, і держави як такої. Цей історичний Акт про капітуляцію підписали з боку Японської імперії начальник генерального штабу Умедзу Есідзіро і міністр закордонних справ Сігеміцу Мамору. З боку переможців були представлені: генерал армії США Дуглас Макартур, як Верховний головнокомандувач союзними арміями; Кузьма Дерев’янко генерал-лейтенант і офіційний представник Радянської сторони; Брюс Фрезер - адмірал Великобританії; Честер Німіц - адмірал флоту США; генерал Жан Філіп Леклерк з боку звільненій Франції ; канадський полковник союзних військ Лоренс Косгрейв; Еміл Хелфріх - лейтенант-адмірал Армії Нідерландів; Томас Блемі генерал Австралійської Армії; Сюй Юнчан - генерал першого класу з боку Китайської Республіки і Леонард Ізітт - віце-маршал авіації союзної Армії Нової Зеландії.Всі формальності були залагоджені і світ вийшов зі становища, в якому перебував протягом багатьох і довгих, болісних і неймовірно кровопролитних років. Жах Другої світової війни залишився позаду.З Днем закінчення Другої світової війни! Будемо сподіватися, що подібного більше не повториться! Зі святом!
четвер, 25 квітня 2024 р.
26 квітня - Міжнародний день пам’яті Чорнобиля
середа, 3 квітня 2024 р.
2 квітня - Міжнардній день дитячої та юнацької книги
Другого квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги. Цю дату встановлено з ініціативи й за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Щороку з 1967-го — у день народження Ганса Крістіана Андерсена — у всьому світі проходять заходи, присвячені дитячій літературі й читанню.
вівторок, 19 березня 2024 р.
19 березня - 94 річчя Ліні Василівні Костенко
Ліна Костенко народилась 19 березня 1930 року в містечку Ржищеві (неподалік від Києва) у родині вчителів. У 1936 році родина перебралась із Ржищева до Києва, де дівчинка закінчила середню школу.
У Ліни Костенко було тавро дочки «ворога народу». У 1936 році її батька засудили на десять років концтаборів. Після проголошення вироку Василь Костенко сказав суддям: «Вашим червоним прапором тільки биків лякати». Ця безстрашність та справжня людська гідність згодом передалися і його дочці.
Ліна Костенко навчалася в Київському педагогічному інституті, після закінчення середньої школи, а згодом – у Московському літературному інституті імені О. М. Горького, який закінчила в 1956 році.
Нетерпимість до несправедливості, відчуття власної гідності та непохитний характер спонукали Ліну Костенко стати активною учасницею руху шістдесятників, які боролися за збереження української мови, культури, спонукали відроджувати національну свідомість тощо.
Так, у 1965 році поетеса разом із кінорежисером Сергієм Параджановим, поетом Іваном Драчем, авіаконструктором Олегом Антоновим та іншими діячами надіслала до влади лист-протест проти арештів української інтелігенції та вимагала зробити публічними розгляди судових справ.
Костенко написала збірку віршів «Проміння землі» (1957) та «Вітрила» (1958), які викликали інтерес читача й критики, а книга «Мандрівки серця», що вийшла в 1961 р. засвідчила справжню творчу зрілість поетеси, поставила її ім’я серед визначних майстрів української поезії.
Костенко написала збірку «Зоряний інтеграл», яку заборонили цензурою. Однак письменницю не арештували. Досить тривалий час вірші поетеси практично не потрапляли до друку.
За книгу «Інкрустації» Костенко отримала премію Франчески Петрарки. 1998 року в Торонто Світовий конгрес українців нагородив письменницю медаллю Святого Володимира. Стала лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Теліги, професором Києво-Могилянської академії.
У 90-х роках Ліна Костенко перестала брати участь у громадському житті.
З 1991 року Ліна Василівна брала участь у наукових експедиціях до Чорнобильської зони. За її словами, там вона рятувала свою душу.
В період «помаранчевої революції» у 2004 р. на деякий час повернулась до громадського життя. Згодом у 2005 році поетеса відмовилась і від звання Героя України, яке їй хотів присвоїти новообраний президент України Віктор Ющенко.
Цікаві факти про Ліну Костенко
- У дитинстві Костенко мріяла стати льотчицею. А одного разу навіть спробувала зістрибнути з горища з саморобним парашутом, зробленим з каркаса від парасольки та простирадла.
- Говорячи про Ліну Костенко, поет Дмитро Павличко зізнався, що досі береже коробку сірників, яку придбав багато років тому, – він купив її для того, щоб при зустрічі прикурити поетесі цигарку.
- У 1967 році Ліна Костенко була номінована на Нобелівську премію з літератури разом з Павлом Тичиною та Іваном Драчем. Кандидатів від України висував історик Омелян Пріцак.
- Ходять чутки, що у молодої Костенко був таємний роман з поетом Василем Симоненком. Про це розповідав поет Микола Сом, який жив із Симоненком в одній кімнаті в гуртожитку: «Ліну Вася Симоненко дуже любив. У них таємна любов була, хоч Ліна старша від нього на 5 років. На неї не можна було дивитися без захвату: жіночна, з лукавинкою в очах – справжня красуня».
- Поетеса відмовилася від премії «Золотий письменник України».
- У 2015 році мала планета Сонячної системи № 290127 отримала назву Лінакостенко.
- Жінка була двічі заміжня: першим чоловіком поетеси став її однокурсник, польський письменник Єжи-Ян Пахльовський, а другим – керівник Київської кіностудії імені Довженка у 1960-х Василь Цвіркунов. Від першого шлюбу у поетеси є донька – українська письменниця і культурологиня Оксана Пахльовська, а від другого – син Василь, який працює програмістом.
- Поетеса любить подорожі. Свого часу вона разом із чоловіком Василем Цвіркуновим об’їздила всю Україну на їхньому «Запорожці».
- Коли ж у 2022-му розпочалося повномасштабне вторгнення, Костенко дала інтерв'ю телеканалу «Київ», у якому розповіла, що не припиняла працювати, навіть коли під Києвом точилися бої.
неділя, 25 лютого 2024 р.
25 лютого - 153 роки від дня народження Лесі Українки.
пʼятниця, 23 лютого 2024 р.
24 лютого - друга річниця війни в Україні
20 лютого 2014-го, 10 років тому, розпочалася активна збройна агресія Росії проти України з переміщенням російських військових підрозділів у Криму та в районі Керченської протоки. Ця дата зафіксована на відомчій медалі Міністерства оборони Росії «За повернення Криму». А в заяві Верховної Ради України від 21 квітня 2015 року та в Законі України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації» 20 лютого 2014 року визначено днем початку російської агресії.
24 лютого 2022 року о 3:40 ранку Росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України.Цей напад пришвидшив консолідацію української нації. Національна єдність стала основою успішного спротиву. Наступ військ РФ вдалося зупинити завдяки спільним зусиллям українців, які стали на захист держави в лавах Збройних сил України, Національної гвардії України та масового волонтерського руху.
Війна продовжується. Вона впливає на життя українців, події та наслідки війни мають і матимуть вплив на українську та світову спільноту й по закінченню бойових дій. Вже зараз зрозуміло, що історія сучасної російськоукраїнської війни посяде центральне місце в новітній українській історії та національній пам’яті.
Українська держава та суспільство робить все можливе, щоб зберегти памʼять про загиблих захисників і захисниць, цивільних осіб, ідентифікувати жертв та вшанувати всіх людей, які проявили людяність та героїзм у боротьбі проти терористичного агресора.
Перемога буде за нами!!!
СЛАВА УКРАЇНІ!!!