Блог завідуючої бібліотеки ліцею "Потенціал" Вільнянської міської ради Запорізької області Сохи Анжели Валентинівни
Сторінки На допомогу вчителю.
- Домашня сторінка
- Нормативно-правові документи
- Масові заходи
- Паспорт бібліотеки та план роботи
- Портфоліо бібліотекаря
- Для допитливих
- Забезпечення підручниками на 2023 - 2024 навчальний рік
- Нові надходження книг
- Раджу прочитати
- Цікавинки
- На допомогу дітям
- На допомогу вчителю
- Допомога вчителю 2024-2025 навчальний рік
пʼятниця, 27 вересня 2024 р.
вівторок, 24 вересня 2024 р.
26 вересня - Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї
понеділок, 16 вересня 2024 р.
235 років від дня народження Джеймса Фенімора Купера
Д.Ф. Купер – розумний, добрий, проникливий знавець природи й глибин людського серця
15 вересня 2024 року відзначаємо 235 річницю від дня народження Джеймса Фенімора Купера – американського романіста, класика пригодницької літератури.
Стати письменником йому допоміг забавний випадок: одного разу, читаючи вголос власній дружині якійсь роман, він сказав, що міг би написати краще.
Щоб не виглядати в очах коханої хвальком, Фенімор Купер виконав обіцянку і написав свою першу книгу буквально за кілька тижнів.
Потім була ціла серія романів (33 романи), які розповідають про американське життя. Ці твори принесли письменнику справжній успіх: критики називали Фенімора Купера американським Вальтером Скоттом. Його знаменита серія «індіанських романів», названих «Повістями про Шкіряну Панчоху», про пригоди американського мисливця слідопита Нетті Бампо та захоплюючі романи про морські авантюри знаходять безліч шанувальників у всьому світі.
вівторок, 10 вересня 2024 р.
пʼятниця, 6 вересня 2024 р.
4 вересня - над будинком Верховної Ради України у 1991 було піднято жовто-блакитний прапор
Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни - 2-е вересня 1945-го року. У цей день рівно у 9-й годині і 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини - Японії. Це сталося на борту американського лінкора ББ-63 «Міссурі». Цьому передувало зроблене раніше офіційне повідомлення японської влади від 14-го серпня, в якому вони брали умови капітуляції за формулою Потсдамської конференції без будь-яких поправок і застережень. Нагадаємо, що Японія погодилася на капітуляцію ще 10-го серпня, але з умовою збереження структури імператорської влади в країні. Дещо раніше - 6-го серпня 1945 го року, союзними військами Сполучених Штатів Америки вперше в історії людства була скинута перша атомна бомба і найбільше японське місто регіону Тюгоку Хірасіма було практично знищено. 8-го серпня СРСР офіційно оголосив війну Японії, а 9-го серпня друга Американська атомна бомба ще більшої потужності була скинута на центральне портове місто в Японії Нагасакі, розташоване на заході острова Кюсю, яке було практично стерте з лиця землі. Чи варто говорити про те, що відчував імператор Японії, котрий мав глибоку довіру з боку переважної більшості своїх підданих, погоджуючись на беззастережну капітуляцію?... Однозначний факт - це було мудре рішення, яке сприяло і збереженню його народу, і збереженню культури, і держави як такої. Цей історичний Акт про капітуляцію підписали з боку Японської імперії начальник генерального штабу Умедзу Есідзіро і міністр закордонних справ Сігеміцу Мамору. З боку переможців були представлені: генерал армії США Дуглас Макартур, як Верховний головнокомандувач союзними арміями; Кузьма Дерев’янко генерал-лейтенант і офіційний представник Радянської сторони; Брюс Фрезер - адмірал Великобританії; Честер Німіц - адмірал флоту США; генерал Жан Філіп Леклерк з боку звільненій Франції ; канадський полковник союзних військ Лоренс Косгрейв; Еміл Хелфріх - лейтенант-адмірал Армії Нідерландів; Томас Блемі генерал Австралійської Армії; Сюй Юнчан - генерал першого класу з боку Китайської Республіки і Леонард Ізітт - віце-маршал авіації союзної Армії Нової Зеландії.Всі формальності були залагоджені і світ вийшов зі становища, в якому перебував протягом багатьох і довгих, болісних і неймовірно кровопролитних років. Жах Другої світової війни залишився позаду.З Днем закінчення Другої світової війни! Будемо сподіватися, що подібного більше не повториться! Зі святом!